Działamy z projektem Laboratoria Przyszłości, więc rozumiemy.

Z cyklu - lekcje kreatywne:)

4 kwietnia uczniowie klasy 5a brali udział w niezwykłej lekcji pod kierunkiem pani Beaty Bereit. Zgłębiali swoją wiedzę na temat materiałów. Wykorzystali narzędzia z projektu Laboratoria Przyszłości. Gościem na lekcji była pani dyrektor Marlena Posadzy. Dziękujemy za pigułkę wiedzy w praktyce.

Video_Film_Działamy, więć rozumiemy.mp4

Lego education spike

Na zajęciach rozwijających kompetencje emocjonalno-społeczne w najstarszej grupie, uczniowie wykorzystują klocki lego Education spike, które zostały pozyskane w ramach projektu Laboratoia przyszłości. To super nowoczesne i innowacyjne pomoce do nauki programowania i robotyki. Mają one także terapeutyczne działanie. Pomagają rozbudzać ciekawość i odwagę, budują pewność siebie jak i poprawną komunikację. Kreują także sferę poznawczą u uczniów starszych klas.

Zadanie – wyzwanie na technice

Na ostatnich zajęciach technicznych w klasach szóstych uczniowie rywalizowali ze sobą w praktycznych konkurencjach pt. „Zadanie-wyzwanie”. Podzieleni na grupy zmagali się w konkurencjach:

- segregowanie prania i wybieranie programu prania

- prawidłowe prasowanie

- przyszywanie guzików

- składanie ubrań

W ruch poszły żelazka i igły, które dotarły do szkoły w ramach projektu Laboratoria przyszłości. Było dużo praktyki, emocji i rywalizacji jak i dobrych ocen.

Empatia i jej rozwój wśród dzieci w wieku szkolnym

Dnia 24.11.2022 r. w klasie III a, pani psycholog Milena Makowiecka przeprowadziła lekcję pt. „Empatia i jej rozwój wśród dzieci w wieku szkolnym".

Celem spotkania było zrozumienie, poznanie, ocenienie oraz wyjaśnienie przez uczniów czym jest empatia  czy warto być empatycznym, w jaki sposób stosować empatię w życiu codziennym?

Podczas zajęć wykorzystana została metoda warsztatowa, aktywnego słuchania oraz aktywizacyjna ukierunkowana na radzenie sobie z trudnościami. Natomiast jako pomoc dydaktyczna  użyty został aparat fotograficzny zakupiony w ramach programu "Laboratoria przyszłości".

Uczniowie na tę lekcję przynieśli okulary, słuchawki, rękawiczki, które były wykorzystane w części praktycznej.

Pod koniec lekcji odbyła się pogawędka, która była formą podsumowania i wyciągnięcia wniosków z odbytej lekcji. Uczniowie zadawali pytania i wymieniali się spostrzeżeniami. Na koniec psycholog podziękowała za czyny udział i przygotowanie do lekcji.

Polski my naród...

10 listopada 2022 r. uczniowie klas trzecich zaprezentowali program artystyczny upamiętniający odzyskanie w 1918 roku przez Polskę niepodległości. W trakcie uroczystości zaprezentowano  historię  walki Polaków o suwerenność od momentu, kiedy Polska zniknęła z mapy Europy aż do dnia, w którym zaświtała jutrzenka wolności. Na tej wyjątkowej lekcji historii i patriotyzmu ,,Mali Polacy” wypadli wspaniale.

Dekoracje wykonane przez. p. Martę Wardę  i p. Aleksandrę Sochę - Krakowską nadały uroczystości pięknej oprawy.

Podczas występów uczniowie korzystali z nowoczesnego nagłośnienia. Sprzęt zakupiła szkoła ze wsparcia finansowego otrzymanego w ramach projektu ,,Laboratoria Przyszłości”.

Laboratoria Przyszłości

W ramach projektu rządowego Laboratoria Przyszłości nasza szkoła w tym roku została doposażona w pomoce dydaktyczne. Między innymi na atrakcyjności zyskała pracownia techniczno -  plastyczna. W sali uczniowie mają teraz do dyspozycji nowe stoły warsztatowe i profesjonalne obrotowe taborety czy nowoczesną tablicę multimedialną. Na lekcjach plastyki i techniki systematycznie wykorzystywane są nowości i narzędzia jakie w ramach programu dotarły do szkół.

I tak, przy okazji lekcji o fotografii i w ramach warsztatów Aktywne Zmysły uczniowie uczyli się już obsługi nowoczesnych  aparatów fotograficznych, statywów i lamp studyjnych do doświetlania planu.  Robili zdjęcia w zaaranżowanym studio i w plenerze.

Na zajęciach technicznych klasy piąte próbowały swoich pierwszych kroków w szyciu ręcznym jak i na maszynach, a na szkolnej imprezie Kocham Cię Szkoło z okazji DEN po raz pierwszy wykorzystany został nowy sprzęt nagłaśniający.